13. kapitola

27. listopadu 2011 v 18:35 | Nelíí |  UD- Kapitoly
Jeli jsme autem domů. Výlet to byl hezký, až na ten závěr. Kdyby se tam nepřimotal Chris s tou jeho bandou idiotů a nesnažili se do nás rýt… Jo, to by bylo fajn.
"Mami?" Ale ne. Teď ne.


"Hm?" A nebo možná teď jo. Pořád bude lepší tohle než kdyby se někde potkali a… Ok, i kdyby se potkali nic by se nejspíš nestalo, ale známe mé štěstí.
"Ten Matt, co o něm mluvil-"
"Ten Matt, co o něm ten hajzl mluvil je tvůj otec. Ne, neví to a nemám v plánu mu ani cokoliv říkat a stejně tak ty."
"Ale-"
"Žádné ale. Zvládli jsme to bez něj do teď a… Je to jenom člověk. Lidem nevysvětlíš jak to, že vypadám stejně jak před dvaceti lety. Navíc jsi to slyšel, má manželku a čekají dítě. Určitě má svých starostí dost a nepotřebuje další." Lidské dítě, jak řekl Chris. V tu chvíli jsem měla strašnou chuť skočit mu po krku. Ale neuvěřitelnou. Jako by snad bylo na ostatních dětech něco horšího jen proto, že nejsou chodící konzervy na nožičkách. Kretén jeden.
"To ale znamená, že budu mít sourozence, ne?" Ach, Bože, Satane nebo kterej nás máš na svědomí. To mi nemůžeš dát chvíli klidu? Vážně díky, že se ten imbecil nezapomněl zmínit o Mattovi. Nejenom, že si hned připadám, ale do toho ještě tenhle výslech.
"Ne. Tedy technicky vzato ano, ale nebudeš."
"Bezva."
Radši jsem otočila hlavu k okýnku a nechala je ať si dělají co chtějí. Tak je to správně, Viky. Odpoj tělo a nech mozek pracovat. Třeba něco vymyslí. A když ne, co na tom sejde?
Manželku a dítě. Teprve jedno? Nějak to fláká chlapec. Ačkoliv je pravda, že dneska je jiná doba. Už jen kvůli němu doufám, že se nepotkáme. Bylo by to trapný. Tak nevyslovitelně trapný. Kdyby nic, tak jenom proto, že náš minulý odchod odsud byl… ve spěchu. A vrátit se po dvaceti letech s jeho dítětem. Páni, fakt by mě miloval, začít se mu teď plést do života. Ale to nemám v plánu. Mě bohatě stačí tady starej známej Chris. To hovado nám nadělá víc problémů než bychom vůbec chtěli. Ještě chvíli jsem se v tom nimrala ze všech stran a nevedlo to nikam. Nečekané, co?
"Teto?" Něčí ruka na mém rameni. To už jsme zase tady? "Pokud tu nechceš přespat, měla bys jít ven."
"Jasně, díky." Zazubil jsem se na Katarinu, vylezla, zašla do baráku a rovnou zabrala sprchu, i přes protesty některých. Ty mě ale naprosto nezajímaly. Jsem vodní tvor a vodu prostě potřebuje. Je to to samé, jako by pro Adriana bylo mučení, kdyby musel být někde bez vzduchu. Jasně, k životu ho nepotřebujeme, ale on ano. Zbláznil by se.
Takže jsem na sebe nechala padat vodu o teplotě lávy z Hory Osudu. Když budu mít štěstí, třeba se rozpustím. Ačkoliv to já jen těžko. Ublížit mi pomocí vody nejde tak snadno. Neříkám, že to není možné. Jen je to, komplikovanější.
Po dobré půlhodině jsem vylezla ven v županu, s ručníkem na hlavě a náladou o sto procent lepší. Jen škoda, že tu nejsou žádní lidé. Docela ráda bych někoho vyděsila. Jako dřív. Jen tak se prostě vyhrabat z hřbitovní hlíny a udělat: Baf! Ty výrazy a jekot stojí za to. Tehdy to byla o to větší legrace, že se něco takového dost často pojilo s lovem. Co si budeme povídat. Nikdy jsem nebyla svatá. A kdo jo?
***
Ráno jsem vypadla z postele s obrovskou nechutí. Být člověk řekla bych něco jako: Mami? Je mi strašně zle. Myslím, že radši zůstanu doma.
Jenže člověk nejsem a do té školy prostě musím. Někdo tam všem těm učitelům přece musí znepříjemnit den, no ne?
Takže jsem si sedla do školy a čekala na dějepisáře. To bude zase otrava. Nenávidím ten předmět. Jediné, co mě uklidňuje, že ho nebude učit ten samý. Minule už byl nad hrobem a takové exempláře si tu přece nenechávají, ne? Leda, že by na něm chtěli vyučovat nejméně vzdálenou historii.
Něco jako: Tak děti a tenhle pan učitel učil vaše rodiče a jejich rodiče. Zasloužil se o to, že spousta z nich prošla, ačkoliv ne všichni. Byl oblíbený zejména bla bla bla a tak dále.
Ani jsem se nesnažila dávat pozor a rovnou ze začátku usnula. Probrala mě až spolusedící, co se mi snažila do ruky vykutat díru, podle všeho.
"Ale, ale… Tady má někdo nejspíš dojem, že to všechno umí a tím pádem může klidně spát. Co takhle přidat něco k tématu?" Trhla jsem s sebou a snad poprvé ve své osobní historii čuměla jako největší kretén, co nerozumí ani jedinému slovu. V hodině dějepisu. Nicméně zorientovala jsem se rychle.
"Fajn. Dlouhou nebo krátkou verzi?" zeptala jsem se trochu mimo. On vážně učí? Jasně, asi mi mělo dojít, že když říkal, sejdeme se ve škole, těžko tu může sedět zase jako študent. Tohle normálně lidem neprochází. Obzvláště, když se tu snaží žít.
"Nech si své nejapné vtipy do hodin někoho jiného,…?"
"Lucy." Jasně, musí se mu nechat plusové body za to, že na mě nezkoušel něco jako Viky. "A nebyl to vtip. Krátká verze je zhruba pětiminutové shrnutí, dlouhá hodinový výklad. Tady možná i dvou."
"Velice vtipné, Lucy," ušklíbl se. "A teď povídej, rád si poslechnu tvou vyčerpávající verzi." Jak chceš, ty zmetku, jak chceš. A spustila jsem. Sem tam jsem si neodpustila nějakou poznámku, za kterou jsem byla okamžitě napomenutá ať si tyhle své osobní komentáře nechám na jindy. Jenže je těžké nechat si osobní pro sebe, když jste to zažili.
"No, to bylo skutečně obsáhlé. Stav se za mnou po vyučování do kabinetu. Ty a tví příbuzní, je třeba s vámi probrat něco ohledně chodu školy." Kecy, naprosté kecy, Chrisi. Víme to oba. Nejde o chod školy, ale o Katarinu. Ale jen mi řekni, kterej magor tě nechal učit? Protože pustit k dětem někoho jako jsi ty je jako mávat jim před nosem odjištěným granátem.
"Hm, fajn." Dala jsem si záležet, aby to znělo strááášlivě nadšeně. Teprve až když Chris vypadl jsem si dovolila podívat se na Sama. Není sice úplně v obraze, ale pitomej taky není. Došla jsem k němu a sedla si mu na klín. No co, jestli to někoho pohoršuje, ať se kouká jinam. Mě se stát fakt nechce.
"Víš, vážně bych někdy rád věděl o co tady jde."
"Podívej, jsou věci, kterýma se nemusíš zatěžovat, protože s tebou nemají vůbec nic společného." Jo, kolikrát jsem mu to za tu dobu, co jsme odjeli z Rumunska říkala?
"Ale má." Asi tolikrát, kolikrát se mi on snažil vysvětlit, že minimálně mě a zbytek rodiny to s ním společnou má.
"Nezačínej s tím zase. Čím míň toho víš tím líp pro tebe. A teď bychom měli jít varovat Rose dřív, než toho magora někde potká a povraždí se přímo na chodbě, hm?"
"Dobře," povzdechl si, ale nějak nadšeně nezněl. O jé, takže to vážně znamená, že se k tomu budeme ještě vracet? No bezva. Přesto jsem se na něj spokojeně usmála a políbila ho. Čímž jsem si vysloužila značně znechucený pohled od nějaké holky zezadu. Nevadí. Mohla se dívat jinam. Její boj.
"Rose." Nic. "Rose!" Otočila se.
"Copak vy dvě hrdličky, snad se vám nezastesklo po mé přítomnosti?"
"Což o to, tvé přítomnosti máme dost i doma," ušklíbla jsem se jízlivě, ale hned zase zvážněla na tohle pošťuchování teď není zrovna čas. "Ale o to nejde. Víš jak včera ten parchant-" páni, poslední dobou mu fakt nemůžu přijít na jméno "říkal, že se sejdeme ve škole?" Jen přikývla. "Učí. Dějepis. Právě mě nutil vykládat hodinu o inkvizici." Vážně, to mě prostě nemohl nechat spát? "Máme se za ním všichni zastavit do kabinetu. Prý jde o běh školy."
Rose jen protočila oči. "Nic stupidnějšího ho už nenapadlo, co? Jen mi řekni, který blázen ho pustil učit?"
"No na mě nekoukej." zvedla jsem okamžitě ruce. Jasně, mám prsty ve spoustě věcech, ale tahle to zrovna vážně není. Tak šílená ještě nejsem.
"Fajn, tak si teda odpoledne zajdeme popovídat s panem profesorem. Co myslíš, bude natolik vychovaný a nabídne nám něco k pití?"
"Mohl by, ale spíš bych to viděla na ten druh hulváta, co tě nechá trpět žízní a ještě z toho bude mít škodolibou radost."
"Hm, a přitom tu má takovou spoustu věcí k nakousnutí."
Musela jsem se zasmát. Jo, má tu opravdu plno věcí/lidí k nakousnutí, ale pochybuju, že nám nějakou svačinku dovede.
"Jo, nejspíš si budeme muset dát koktejl předtím," konstatovala jsem smutně a byla jen ráda, že to zvládla tak nějak v klidu bez zbytečných výbuchů. Co na tom, že jsem věděla, že ten přijde později. Ve škole se nemůže rozčilovat, protože by to přitáhlo nežádanou pozornost.
Uběhlo dalších pár nudných hodin. Zdá se mi to nebo je to rok od roku otravnější a otravnější? No dobře, možná kdybych to všechno už dávno neznala bylo by to o ničem jiném, ale takhle, zabte mě!
"Hele a odkud jste se sem přistěhovali?" Spolusedící. První problém když jste noví.
"Ale z takovýho malýho města. Ani to nestojí za řeč."
"To jste si moc nepomohli, co?"
"Věř mi, oproti tamtomu je tudyto velkoměsto."
"Hm, nechtěla bys tady provést a ukázat co kde je?" Díky, holka. Jsi fakt milá, ale…
"Ne. Díky. Vlastně to tu tak trochu znám. A nejsem zrovna společenský tvor."
"Jak myslíš, ale kdyby sis to rozmyslela…"
"Dám ti vědět, neboj." A už sklapni. Darksill znám a docela bych se divila, kdyby se za dvacet let změnilo něco stěžejního. Možná přibylo pár baráků, jedna hospoda, ale na nic vážnějšího bych to neviděla.
***
"On musí být psychicky vyšinutej, pokud si myslí, že ho budu poslouchat!" rozčilovala se Rose doma po té naší slavné návštěvě.
"Rose…" zkoušel jí Adrian přerušit - zbytečně.
"Naprostej kretén! To je přece absurdní! Navíc sám viděl a slyšel její názor! Tak jaképak nemáme na výběr a sami dobře víme?!"
Já se ještě nezmínila? My je vlastně okradli o dvě děti. Zachary měl být od narození vychováván Lovci k tomu, aby nás mohl jednoho dne zabít. A Katarina… je prostě Katarina.
"Rose…"
"Imbecil! To si vážně mysl, že bude celý svět skákat jak on píská? A ještě si dovolí-" A jsme u kamene úrazu. Chris totiž trpí jakousi podivnou představou, že i po dvaceti na ní má nějaké vlastnické právo nebo co. Magor.
"Rose…" došel k ní a objal jí. No, myslím, že je čas vyklidit pole. Takže jsem si došla pro krev a plácla sebou v pokoji.
Tak program na zítřek? Škola, znepříjemnění výuky tomu šmejdovi a možná bych mohla vyjít trochu mezi lidi. Přece jenom pokud chceme udržovat zdání lidí, musíme něco jíst, no ne?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 BuffynQa » btvsweb BuffynQa » btvsweb | Web | 4. prosince 2011 v 2:31 | Reagovat

supa dílečeQ :)))!

2 Mariaoi Mariaoi | E-mail | Web | 2. srpna 2017 v 16:59 | Reagovat

Мечтаете разнообразить сексуальную жизнь? Добиться совершенно новых ощущений позволят интим-товары

Один из самых востребованных способов достигнуть невероятных ощущений – <a href="https://afroditalove.ru/category/vibromassazher-vibrator/">купить вибратор</a>. С его помощью легко добиться стимуляции эрогенных зон и точек на теле. Только не используйте его в одиночку, доверьтесь своему партнеру. Это значительно укрепит вашу связь и поможет стать более раскованными друг с другом.</p>
Также среди интим-товаров распространены эрекционные кольца, наручники, стимуляторы и смазки. Начните с чего-нибудь одного, не бойтесь эксперементировать с разными вариантами, и вы точно найдете то, что понравится вам и партнеру.</p>
Стоит заметить: <a href="https://afroditalove.ru/category/prezervativy/">купить презервативы</a>, вагинальные шарики, фаллоиммитаторы, вакуумные помпы, и прочие <a href="https://afroditalove.ru/">секс-игрушки</a> вы сможете в интернет-магазине «Афродита» (afroditalove.ru).</p>

3 Dol33larSn Dol33larSn | E-mail | 12. srpna 2017 v 17:30 | Reagovat

<b>Добро пожаловать на наш сайт</b>
<b>V.I.P. Услуги
OpenVPN
DoubleVPN Service
Proxy/Socks Service</b>
<a href=http://0.00000007.ru/2#pd7U818Du0>
<img>http://0.00000007.ru/3#MeCN0x99A3</img>
</a>
------------------------
Постоянно огромное количество socks и proxy серверов онлайн
сейчас: 33557 IP в 198 государствах
<b>Высокая анонимность - мы гарантируем, что все наши прокси сервера на все сто процентов анонимны</b>
(тоесть не ведут логов и не модифицируют http заголовки)</b>

Шифрация траффика до сокс сервера, собственные технологии туннелирования траффика!
Сверхнадёжная защита IP и всех соединений без эксплуатации VPN
Возможность защищённого соединения с сокс серверами включена на всех тарифах! Спрятать или изменить ваш IP можно 2-мя кликами мыши.

<b>Совместимо с Windows 2k/2k3/XP/Vista/Seven/Win8
Совместимо с MacOS, Linux, BSD (100% работоспособность через WINE)
Совместимо с любыми виртуальными машинами</b>

Безусловно САМЫЕ доступные цены на безлимитный доступ при высочайшем качестве
Наше правило - больше покупаешь - меньше платишь
Возможность выбора наиболее подходящего анонимного прокси сервера - фильтрация по маске
-IP Hostname Language Uptime Country City Region-
Неизрасходованные прокси не сгорают при истечении периода действия аккуанта.
ICQ бот на всех тарифных планах!
<b>Профессиональная техподдержка</b>
Автоматическая оплата средствами популярных платёжных систем WebMoney , PerfectMoney и BITCOIN
Полностью Анонимный VPN Сервис
Доступ по защищённому https протоколу
<b>Всё что надо для получения доступа это зарегистрироваться и произвести оплату!</b>

<a href=http://0.00000007.ru/2#Y6uG1mMpHu>Vip proxy</a>
__________
блокировка вк
openvpn windows 7
ключи +для касперского 2017 прокси россия
блокировка группы вконтакте

4 Avito777Lic Avito777Lic | E-mail | 15. srpna 2017 v 20:01 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Приветствую вас, дорогие друзья!</b>

Готовы предоставить Всем вам сервис по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, совершенно новые). Если Вам необходимы определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если требуется залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!
Гарантия:

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим... <b>А также, гасим Штрафы ГИБДД за 65% ...</b>

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!

<b>канал Телеграмм  @t.me/avito50 </b>
________

авито бесплатные объявления +от частных лиц
авито бесплатные объявления отдам даром
скидки +на авито
авито ивантеевка вещи +на девочку пакетом
авито краснодарский

5 Georgeurirl Georgeurirl | E-mail | Web | 20. srpna 2017 v 19:41 | Reagovat

<a href=http://cyril-leytsihovich.ml/>как продвигать млм, 1 сетевой маркетинг</a>

6 Georgeurirl Georgeurirl | E-mail | Web | 22. srpna 2017 v 18:21 | Reagovat

<a href=http://cyril-leytsihovich.ml/>млм официальный сайт, сетевой бизнес через интернет</a>

7 DorogiKRDP DorogiKRDP | E-mail | 24. srpna 2017 v 12:58 | Reagovat

<a href=http://rrr.regiongsm.ru/33>
<img>http://rrr.regiongsm.ru/32 </img>
</a>
Благоустройство и асфальтрование в г. Краснодаре и г.Апшеронск. Решение любого вопроса по асфальтированию в Краснодарском крае. Быстро

Подробнее... Благоустройство-Краснодар.РФ   ... +7(861) 241-23-45
___________________________
благоустройство территории сроки выполнения
благоустройство самара официальный сайт
предприятие муп благоустройство
документация на благоустройство набережной
балакшина е внешнее благоустройство микрорайона

8 AlysonTwa AlysonTwa | E-mail | Web | 11. října 2017 v 2:50 | Reagovat

http://www.saloonofgames.com/profile/saulbaillie/

9 AlysonDjp AlysonDjp | E-mail | Web | 29. října 2017 v 2:02 | Reagovat

http://buyingsomaonline.webnode.com/

10 BethanyRpf BethanyRpf | 15. listopadu 2017 v 6:20 | Reagovat

My friend and I went camping the other day. It was a horrible experience, as he wouldn't let me sleep all night. He kept talking about random stuff and complained about his sleeplessness. I totally told him to <a href=https://www.storeboard.com/blogs/social-media/pharma-centrecom/812382>interaction</a> and deal with it.

11 ElvaUob ElvaUob | E-mail | Web | 15. listopadu 2017 v 23:41 | Reagovat

Hey guys!!!
designs and builds specialty lines of lead oxide production equipment, material handling systems, battery related process machinery, parts, and accessories for the battery, pigment, glass, and chemical industries.  http://techbasys.com offers technical application and engineering services to help the customer acheive maximum benefit from their equipment and manufacturing processes.

12 LesaUyk LesaUyk | E-mail | 19. března 2018 v 22:21 | Reagovat

Hello all! Recently I have been dealing with a lot of challenges. Friends and doctors keep telling me I should consider taking meds, so I may as well <a href=https://www.cringletie.com/home/tmp/kolopin>link</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

13 PhylisXxy PhylisXxy | E-mail | 19. března 2018 v 23:21 | Reagovat

Hello everyone! Lately I have been struggling with a lot of challenges. Friends and doctors keep telling me I should consider taking medicine, so I may as well <a href=https://www.apolloclinic.com/online-clinic/2mg-of-lorazepam>link</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

14 PhylisAbd PhylisAbd | E-mail | 22. března 2018 v 1:47 | Reagovat

Hey everybody! Lately I have been struggling with a lot of hardships. Friends and doctors keep telling me I should consider taking meds, so I may as well <a href=https://www.thailandtourismus.de/uploads/tx/how-to-make-ambien-work-better>link</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

15 PhylisHvk PhylisHvk | E-mail | 26. dubna 2018 v 2:57 | Reagovat

Oh Lord. I don't know what to do as I have tons of work to do next week semester. Plus the university exams are getting, it will be a disaster. I am already being nervous maybe I should <a href="http://www.clubmahindra.com/world/how-to-counteract-modafinil</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

16 PhylisExe PhylisExe | E-mail | 6. května 2018 v 6:03 | Reagovat

Oh Heavens. I don't know what to do as I have loads of work to do next week summer. Plus the university exams are approaching, it will be a hell. I am already losing sleep maybe I should <a href=http://www.inmobiliachile.cl/uploads/pdfs/can-you-overdose-on-phentermine>this</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

17 LesaFuy LesaFuy | E-mail | 6. května 2018 v 10:35 | Reagovat

My friend and I went camping the other day. It was a horrific experience, as he wouldn't let me sleep all night. He kept talking about random stories and whined about his insomnia. I totally told him to <a href=http://legianbeachbali.com/wbe/buy-activis-xanax-zoiclone-oxy-in-usa>url</a> and deal with it.

18 LesaJps LesaJps | E-mail | 8. května 2018 v 19:12 | Reagovat

Hey everybody! Lately I have been struggling with a lot of challenges. Friends and doctors keep telling me I should consider taking medicine, so I may as well <a href=http://www.buinzoo.cl/wp-content/uploads/media/can-you-drink-on-valium>Contact</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Pár Pravdivých Věcí
Z Blogu:

1. Veverky vládnou světu.
2. Veverky jsou ovládány dlažebními kostkami.
3. Veverka s modrým, fialovým nebo zeleným světelným mečem je rytíř Jedi.
4. Veverka s červeným světelným mečem je Sith.
5. Veverka s modrým a červeným světelným mečem se nemůže rozhodnout, jestli bude Jedi nebo Sith.
6. Akvarijní rybičky nejsou k jídlu.
7. Křečci nejsou k jídlu.
8. Veverky nejsouk jídlu.
9. Člověk je kámoš, ne žrádlo.
10. Vesmír je nekonečný.
11. Draco Malfoy je lepší než Harry Potter.
12. Han Solo je hrdina.
13. George Lucas je génius.
14. Anakin Skywalker je nejlepší.
15. Darth Vader byl zlej, protože se našval, že mu Obi-Wan usekal končetiny, Sidious ho nechal zavřít do klaustrofobického oblečku a droidi odflákli práci na klaustrofobickém oblečku. Pořád se mu divíte, že udělal to, co udělal?

love