12. kapitla

26. listopadu 2011 v 11:27 | Nelíí |  UD- Kapitoly
Situace doma… no nebudu vám lhát, byla trochu napjáta. Zvlášť potom, co se to Katarina dozvěděla. Na můj vkus to vzala až moc klidně. Znáte to, ne? Ticho před bouří a potom BUM Někdo vám dá pěstí do obličeje ani o tom nevíte? Tak něco podobného zrovna teď čekám..
"Nepůjdeme někam?" Přišla do obýváku Katarina a všichni na ni koukali jak na veverku, co spadla ze stromu a motá se pod ním.


"Dobrý pokus o vtip.." Podotkla Viky. Já koukla na Adrina a pak zpátky na mojí vtipnou dcerušku.
"Se chceš nechat zabít už dneska?" Vstala jsem a šla kousek k ní a položila jí ruce na ramena. "Jsme tady oblíčeni, lovci nás hlídají každou noc." Chvilku nic neříkala, vypadalo to, že jí tí v hlavě šrotuje a já jí při tom nechala.
"Právě proto.." řekla nakonec a všichni se na ní koukli , dobře skoro všichni se na ní koukli obličejem- Nezbláznila ses?
"Má pravdu.." Stoupl si vedle ní Zachary.. že by se chlapec, taky trochu víc rozpovídal?
"Tak jo děti, co vám to kdo nalil do hlavy?
" Koukla jsem na Adriana a ten se tvářil jako nevinnost sama. Jasně.
"Jde o to, .."Začala Katie trošku nervózně.. "Takhle jim ukazujeme slabost… ale, když vyjdeme ven.. budou chvíli mimo… Budou čekat, že vyvedeme hloupost, ale my jim to nedopřejeme… a pokud dobře plánuji, tak by se měli brzy objevit ve škole.." pokrčila rameny…
"To plánování má po tobě miláčku.." Podotkl Adrian…Jen jsem na něj zavrčela.
"Tak fajn… jdem se oblíkat.." usmála jsem se na všechny…"Tohle bude teda hodně povedenej vtip." Řekla jsem si pro sebe a všem rozdala falešný občanky, nad osmnáct let. Ano v padělání jsem nepřekonatelná. (Samochvála smrdí- ano já vím…) Tak jo, když jsem se všichni tak nějak shlukli dole u dveří, tak jsem si všechny jen z reflexu sjela pohledem a trošku jsem protočila oči nad Katariinym výběrem tílka s vystřihem až bůh ví kam, ale nic neříkám.
"Tak jo.. A teď se jděte nacpat do auta." Usmála jsem se… a pak jediná Viky se zasekla.
"Moment.. jak jedeš ty?" koukla na mě se zdvihnutým obočím..Udělala jsem ni psí oči.
"Pamatuješ jak jsem ti ukazovala tu motorku na netu? Víš… já si jí koupila.." usmála jsem se na ní.
"Jo a až se vyflákáš a ty budeš "živá" ležet na zemi, tak jen vyskočíš na nohy a zaječíš Apríl?" Koukla na mě cynicky jako by jí to už vlastně bylo fuk.
"No… je fakt, že něco takovýho jsem plánovala, ale ne tak důmyslně.." Odpověděla jsem jí stejným tónem.
"Vtipné.." Podotkla a šla se nacpat do auta. Já si vzala koženou bundu, helmu- kdyby mě chtěli stopovat policajti. A samozřejmě doklady a jiné. Nasedla jsem na mojí krásnou novou motorku a nechala jí chvilku vrnět na místě a čekala, až tihle budou trochu z dosahu a rozjela se pomalu za nima a tak nějak jsem zrychlovala a zrychlovala, až jsem je předjela . Ale řídil Adrian, a ten tyhle výzvy miluje, takže se snažil mě taky předjet. Nepovedlo se mu to. Jen jsem zaparkovala motorku před barem a pečlivě zabezpečila, aby kdokoli se jí chtěl jen dotknout skončí blbě. Hlídala jsem jim volný místo před barem a pár otrapů mi tam chtělo i vjet, ale stačí udělat pěkný oči a trošku se nakroutit a každý vám dá všechno. Nakonec dorazili no. A Adrian se tvářil uraženě, že prohrál.
"Nechal jsem tě vyhrát, aby bylo jasno.." podtokl, došel ke mně, vzal mě kolem pasu, přitáhl si mě a políbil.
Skoro všichni- takže jen ti dva, Katarina a Zachary udělali ksychtíky jak malé děti.
"Blé… nemůžem už jít dovnitř?" zakňučela..
"Fajn.. ale skoro žádný pití." Teď zaskučela Viky…"Ani mlíko Viky!" Všichni se na nás dvě koukli jako na bytosti z jiného světa.."Mlíko?" šeptali si Zachary s Katarinou a Samuel tak nebyl zrovna v obraze.
"Fááájn… budu hodná.." vyplázla na mě jazyk a šla jako první do baru. No jo, po dlouhý době nepeskuje ona, ale já. Trošku obrácené role..Kývla jsem na ostatní a šli jsme dovnitř. Bylo tam hodně lidí, hodně vůní, hodně krve a hodně alkoholo. Nejhorší kombinace pro mladé upíry. Nevadí, naši dva miláčkové se dobře ovládají.
"Držte se blízko sebe.. ale ne ve velkých skupinkách.." Navrhl Samuel.. On chlapec taky mluví? Inu, dobrá.
"Dobry nápad Sammy." Řekla jsem. A koukla na ty dva..
" Já jdu tancovat… pojď Zachary." Čapla ho za ruku a táhla doprostřed parketu. Nejdříc chudák vypadal trochu překvapeně, ale nakonec se jí nějak přizpůsobil. Pak jsem koukla na Viky.
"My si půjdem dát pivo, že Samueli. Dlouho jsme nepokecali." Usmála se Adrian a vzal Samuela kolem ramen. Samuel jen kývnul a s úsměvem na rtech šli k baru.
"Chlapy.." řekli jsme jednohlasně s Viky. "No a co my dvě? Dáme si něco k pití nebo si skočíme na parket?" pokrčila jsem rameny.
"Obojí.." pokývla si hlavou…"Nejdřív to pití.." a vtáhla mě na bar, kde jsme do sebe flákli panáka Absintu a šli na taneční parket. Sem tam jsme šlehly pohledem na Zacharyho a Katarinu, pro případ. Sice některý kreace byli až moc tělo na tělo, ale radši jsem to nekomentovala…
"Jsou tu lovci…" řekla Viky. Sice jí přes ten randál asi nikdo neslyšel, ale já ano.."A dokonce i Chris.. Máme to mi, ale štěstí.." Jo taky si někdy říkám, že ho máme až moc a Bůh mi mohl trochu ubrat.
"Fajn.. zaběhni za Adrianem a Samuelem a já dojdu pro ty dva." Viky pokývla hlavou a rychlejším krokem se prodírala mezi lidmi a já šla pro ty dva. Položila jsem ji ruce na ramena."Děti… jsou tu lovci," Vedla jsem je k baru, kde jsme byli všichni. Možná moc nápadní, ale měli jsme výhodu. Bylo nás víc. A lovci se pomalu blížili a blížili.
"Bavíte se dobře?" řekl Chris, když nám došli. Byl.. stejný.. co vám mám říkat. Byl prostě stejný… někdy mě to až zaráželo.
"Ale jo… mohlo by to být i lepší.." řekla jsem. Byla jsem s Viky vepředu a Adrian a Samuel stáli vedle dětí těsně za námi.
"Ach.. jakože my jsme vám to zkazili? Co to se nemůžeme jít bavit jako normální lidi?" Jo jasně lidi, málem jsem tam vyprskla smíchy.
"My odcházíme.." řekla Viky rázně. A ani jsem k tomu nic neřekla, protože mě napadla jedna a ta samá věc.
"Jeden z nich není úplně upír." Zašeptal mu jeden jeho kumpán do ucha a Chris jen pokývl.
"Matt se má dobře Viky…. Nedávno jsem ho viděl. Má teď manželku… a čekají teď spolu lidské dítě.." řekl to s nadsázkou a výsměchem..A Viky na to jen zavrčela a trošku sebou trhla a Zachary v tu chvíli dával pozor.
"To jsme rádi, že aspoň on se má dobře.." řekla jsem za ní, protože Viky by na něj začala asi prskat.
"A ty vypadáš pořád dobře… " usmál se na mě. Do toho zavrčel Adrian. No bezva. Tohle mě už začíná pěkně štvát.
"Jo… jsem neodolatelná už několik set let." Taky jsem se usmála. No a chvíli jsme se tam jen všichni na sebe jen dívali a pár lidí se na nás už taky koukalo. A Adrian se prodral dobředu a Katarina se ho snažila zastavit a postavila se před něj, čímž se ukázala všem na očí a Chris v tu chvíli koukal jen na ní.
"Moje dcera." Usmál se…."Rád tě vidím .. a těším se až budeš u mě."
"Sni dál…" prskla na něj. Jo.. je celá po mě. Jen jsem se pro sebe uchechtla. A Chris se taky jen usmál.
"Sám si to prve slyšel. Odcházíme.. a ty tady přeci nechceš žádnou roztržku, že?" řekla jsem znovu rázně.
"Ne to vážně ne.. uvidíme se ve škole…" mrkla na nás a celou bandu vzal a šli ven..My jsme si tak trochu oddechli a šli jsme chvilku po nich. Oni se naskládali do auta a já nasedla na motorku a jeli jsme všichni domů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Pár Pravdivých Věcí
Z Blogu:

1. Veverky vládnou světu.
2. Veverky jsou ovládány dlažebními kostkami.
3. Veverka s modrým, fialovým nebo zeleným světelným mečem je rytíř Jedi.
4. Veverka s červeným světelným mečem je Sith.
5. Veverka s modrým a červeným světelným mečem se nemůže rozhodnout, jestli bude Jedi nebo Sith.
6. Akvarijní rybičky nejsou k jídlu.
7. Křečci nejsou k jídlu.
8. Veverky nejsouk jídlu.
9. Člověk je kámoš, ne žrádlo.
10. Vesmír je nekonečný.
11. Draco Malfoy je lepší než Harry Potter.
12. Han Solo je hrdina.
13. George Lucas je génius.
14. Anakin Skywalker je nejlepší.
15. Darth Vader byl zlej, protože se našval, že mu Obi-Wan usekal končetiny, Sidious ho nechal zavřít do klaustrofobického oblečku a droidi odflákli práci na klaustrofobickém oblečku. Pořád se mu divíte, že udělal to, co udělal?

love